10 Dakikada Lezzet Bombası Tavukgöğsü Tatlısı

Malzemeler
125g tereyağı
1 su bardağı un
1 litre süt
1,5 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
 
Üzeri için;
Tarçın
 
Yapılışı:
Tenceremize 125 gr tereyağını alalım. Kısık ateşte tereyağını yakmadan eritelim. Burada çokça soru gelebilir, ben daha lezzetli olacağını düşündüğüm için tereyağı kullandım. Siz dilerseniz margarin ile de yapabilirsiniz, tercih sizin.Eriyen tereyağımıza 1 su bardağı un ilave edelim.Unun kokusu çıkıncaya kadar sürekli karıştırarak yaklaşık 4- 5 dakika kavuralım. Ocağı yüksek ateşte açmamaya ve sürekli karıştırarak kavurmaya dikkat edelim, aksi halde unumuz hemen yanabilir. Ayrıca unun kokusu çıkana kadar iyice kavurmalısınız, bu tatlının lezzeti ve kıvamı açısından çok önemli.Kavrulan unumuzu bir taraftan tel çırpıcı ile karıştırırken diğer taraftan 1 litre sütü azar azar ekleyelim.
 
Ardından 1,5 su bardağı toz şekeri de ilave edelim. Muhallebimiz koyulaşıp göz göz oluncaya kadar sürekli karıştırarak pişirelim. Burada belirtmek istiyorum, sütü eklerken mutlaka tel ve çırpıcı ile sürekli karıştırmalısınız, aksi halde topaklanma olabilir.Kıvam alan muhallebimizi ocaktan alalım. 1 paket vanilya ilave edelim ve mikser yardımı ile 3- 4 dakika çırpalım. Bu şekilde pürüzsüz bir kıvam elde etmiş olacağız.Suyla ıslattığınız 22 santimlik kare borcama hazırladığımız muhallebiyi dökelim. Üst kısmını bir spatula yardımı ile düzeltelim. Kalıbı su ile ıslattığımız için tatlımız kolay bir şekilde kalıptan çıkacaktır.Oda sıcaklığına kadar gelene kadar bekletelim ve daha sonra üzerini streç filmle kapatarak buzdolabında en az 2- 3 saat dinlendirelim.
 
Buzdolabından aldığımız tatlımızın üzerindeki streç filmi alalım.
Tatlımızın kolay çıkması için kenar kısımlarından hafifçe elimizde oynatalım ve tatlımızı uygun bir servis tabağına ters çevirerek çıkartalım.Tatlımızın üzerini tarçın ile süsleyerek servis edelim. Ben nasıl süslediğimi de detaylı olarak göstermek istiyorum. Önceden ince şeritler halinde kestiğimiz pişirme kağıtlarını ilk olarak tatlının enine gelecek şekilde biraz aralıklı olarak yerleştirelim.Üzerine tatlımızın her yerini kapatacak şekilde bolca tarçın serpelim.Ardından pişirme kağıtları dikkatli bir şekilde alalım.Şimdi yine aynı şekilde daha önceden kestiğimiz pişirme kağıtlarını yine aralıklı bir şekilde boylamasına yerleştirelim.Tatlımızın üzerine her yerini kapatacak şekilde bolca tarçın serpelim ve pişirme kağıtlarını dikkatli bir şekilde çıkartalım. Gördüğünüz gibi lezzeti kadar görüntüsü de şahane oldu, ben bu şekilde süsledim. Fakat farklı şekiller ya da desenler vererek dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.Yalancı tavuk göğsümüzü kareler halinde dilimleyerek servis edelim.

Başa dön tuşu