En Kolay Kahvaltılık Pankek Tarifi

En Kolay Kahvaltılık Pankek Tarifi İçin Malzemeler:
1 adet yumurta
1 su bardağı süt
3 yemek kaşığı toz şeker
2-3 yemek kaşığı sıvı yağ
1 paket vanilin
Yarım paket kabartma tozu
1.5 (bir buçuk) su bardağı un

En Kolay Kahvaltılık Pankek Tarifi Nasıl Yapılır?
1.Öncelikle 1 adet yumurta 1 su bardağı süt 3 yemek kaşığı toz şeker 2-3 yemek kaşığı kadar sıvı yağ 1 paket vanilya ve yarım paket kabartma tozu ekliyorum.Malzemelerimi çırpalım. Malzemelerimi mikserin düşük devrinde karıştıralım.

2.Bu şekilde toplamda 1 buçuk su bardağı un ekledim ben. Hazırladığın pankek hamurunu küçük 1 ketçap şişesine boşaltacağım, böylece paketlerin şekilleri daha düzgün olacak.

3.Sizde benim gibi bir ketçap şişesi veya sirke şişesine koyabilirsiniz.

4.Yada kaşıkla da dökebilirsiniz. Düzgün bir şekilde boşaltıyorum.Ben yapışmaz tava kullandım. Siz krep tavasında veya yapışmayan herhangi bir tava da kullanabilirsiniz.Büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

5.Verdiğim pankek ölçülerini 2 katına çıkarıp daha fazla pankek elde edebilirsiniz. Göz göz oluncaya kadar pişirin. Şimdi hemen diğer tarafa çevireceğim.

6.Göz göz olduktan sonra hemen diğer tarafa çevirebilirsiniz. Bu tarafı da pişireceğim. Daha sonra tabağın içerisine alacağım pişirirken çok dikkatli olun çünkü hemen pişiyorlar.

7.Pişen pancakeleri tabağın içerisine alıyorum.Kahvaltılarınızda kolaylıkla hazırlayabileceğiniz güzel ve hafif bir tariftir.

Tarifin Videosu:

Diğer Tariflerimiz İçin Tıklayınız

Başa dön tuşu