ÖYLE BİR TURŞU YAPTIM Kİ ŞİMDİ AÇIP YİYESİM VAR KAYNATMADAN DOMATESLİ BİBER TURŞUSU

Siz değerli takipçilerimiz için kış hazırlıklarına devam ediyoruz. Domatesli biber turşusu yapacağız kaynatma gerektirmeden çok basit bir şekilde hazırlanan bu turşu, gerçekten enfes bir lezzet. Eğer daha önce yapmadıysanız veya nasıl yapılması gerektiğini bilmiyorsunuz şimdi sizlere vereceğimiz tarif ile kolayca yapabilirsiniz.

Kaynatmadan Domatesli Biber Turşusu Tarifi için Malzemeler

 • 1 kg kıl biber
 • 3 kg domates
 • 6 yemek kaşığı deniz tuzu
 • 1 su bardağı zeytinyağı
 • 2.5 su bardağı sirke
 • 1 baş sarımsak

  Kaynatmadan Domatesli Biber Turşusu Yapılışı

  Kaynatmadan domatesli biber turşusu için 3 kilogram domates, 1 kilogram kıl biber ister tatlı ister acı bu, tamamen sizin tercihinize kalmış durumdadır. İsterseniz karışık olarak da bu Turşu da kullanabilirsiniz.

  Öncelikle domatesleri rendeleyerek işe başlayın. Domatesler rendeledikten hemen sonra biberleri hazırlama işlemine geçin baş kısımlarını tek tek kesmiş olduğunuz biberleri, birer santim uzunluğunda olacak şekilde doğrayın.

  Biber doğrama işleminin ardından turşu yapımı için gerekli iki ana malzeme hazır olduğuna göre artık birleştirme işlemine geçebilirsiniz.

  Geniş bir leğenin içerisine rendelemiş olduğunuz domatesleri ardından doğramış olduğunuz biberleri alın.

  İki farklı malzemeyi geniş bir karıştırma leğeninin içerisinde büyük bir kaşık ile güzelce karıştırın.6 yemek kaşığı deniz tuzu ekleyin.

  Üzerine 1 baş sarımsağı ince ince doğrayarak ilave ediniz. 1 su bardağı zeytinyağı ilave edin. Son işlem olarak da üzerine de yine iki buçuk su bardağı üzüm sirkesi ilave ederek tüm malzemeleri güzel bir şekilde tekrar karıştırın.

  Karıştırma işleminin hemen ardından yarım kilogramlık temiz cam kavanozların içerisine domatesli biber turşusunu ekleyin. Hazırlamış olduğunuz turşunun doldurma işlemi tamamlandıktan sonra kavanoz kapaklarını sıkı bir şekilde kapatın. 2 gün turşunuzun biberleri sararıncaya dek dışarıda tutun ardından tüketmek için buzdolabına alın. Afiyet olsun.

 

Başa dön tuşu