DAHA BASİT VE HAVALI BİR TATLI OLAMAZ

Malzemeler
2 paket Kemalpaşa Tatlısı (140g)
 
Şerbeti için;
4 su bardağı su
4 su bardağı şeker
 
Arası için;
350 g Kaymak
 
Yapılışı:
İlk olarak uygun bir tencereye 5 su bardağı suyu alalım. Üzerine 4 su bardağı şekeri ilave edelim.Şekerin erimesini kolaylaştırmak için biraz karıştıralım ve daha sonra kaynamaya bırakalım.Kaynamaya başlayan şerbetimizin içerisine 1 paket Kemalpaşa tatlısını boşaltalım.Ara ara karıştırarak Kemalpaşaları pişirmeye başlayalım. 10 dakikada bir karıştırmanız yeterli olacaktır. Tatlılar iyice büyüyüp yumuşayana kadar bu şekilde pişirmeye devam edelim.
 
Gördüğünüz gibi çok güzel piştiler, şimdi tencereyi ocaktan alalım ve Kemalpaşaları bir tabağa dizelim. Tatlımız oda sıcaklığına gelince son aşamaya geçebiliriz.Kemalpaşa tatlılarından birini alalım ve ortadan ikiye keselim. Bir sıkma torbası içerisine doldurduğumuz kaymağı tatlının üzerine güzelce sıkalım ve diğer parçayı da üzerine kapatalım.Ben daha şık durması için üzerine de bir parça kaymak sıkıyorum. Siz dilerseniz bu aşamayı atlayabilirsiniz.Diğer Kemalpaşalar için de aynı işlemleri tekrarlayalım. Tam ortasından güzelce keselim.Arasına kaymağımızdan sıkalım ve üzerine diğer parçayı yerleştirelim.
 
Bu arada tüm tatlı için toplamda 250 gram kaymak yeterli olacaktırBu pratik tarif için bir püf noktası vermek istiyorum. Kemalpaşaları düzgün ve dağılmadan ortadan ikiye kesebilmek için en keskin bir bıçak kullanmanızı öneririm.Tüm tatlıları kaymakla süsledik ve sunum tabağına yerleştirdik. Son olarak ben üzerlerine biraz fıstık serptim. Siz dilerseniz ceviz, fındık ya da meyve tercih edebilirsiniz. Dilerseniz de sadece kaymakla servis edebilirsiniz.Son derece pratik ve şık kaymaklı Kemalpaşa tatlımız hazır! Hem kolaylığı, hem sunumu hem de lezzeti ile gönüllere taht kuracağına ve sık sık yapacağınıza eminim. Deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Başa dön tuşu